Vyberte si rozmer:

Odber noviniek

Protektorovanie pneumatík

Výhody tzv. studenej vulkanizácie oproti klasickej teplej vulkanizácii sú nasledovné:

     * Vulkanizačný proces prebieha pri teplote len okolo 100°C, čo je významný pokles oproti ca. 145°C používaných pri teplej vulkanizácii. Tým je kostra pneumatiky menej namáhaná a v prevádzke vydrží dlhšie, resp. bude možná ešte ďalšia obnova protektorovaním.
     * Behúň takto protektorovanej pneumatiky je vyrobený vopred a na pripravenú pneumatiku sa navulkanizuje. Na jeho výrobu sa používajú špeciálne gumárenské zmesi a je lisovaný pod extrémne vysokým tlakom, čo nie je možné dosiahnuť ani pri výrobe nových pneumatík vzhľadom na kostru. Tento postup zabezpečuje veľkú oderuvzdornosť a kilometrické výkony porovnateľné s obdobnými novými pneumatikami.
     * Keďže nie je potrebné používať lisovacie formy, je k dispozícii veľký výber vzorov dezénov behúňov a je možné obnovovať širokú škálu rozmerov pneumatík.
     * Úžitkové vlastnosti pneumatík protektorovaných studenou vulkanizáciou sú porovnateľné s obdobnými novými pneumatikami, pričom ich cena je nižšia.
     * Pri porovnaní nákladov na ubehnutý kilometer u nových pneumatík, pneumatík protektorovaných teplou a studenou vulkanizáciou jednoznačne najvýhodnejšie vychádza používanie pneumatík protektorovaných studenou vulkanizáciou.

Pre zabezpečenie vysokej spoľahlivosti protektorovaných pneumatík je nutné ojazdené pneumatiky pred protektorovaním skontrolovať tlakovou skúškou a ultrazvukovým prístrojom.

 

Protektorovanie  pneumatík teplou vulkanizáciou




Protektorovanie pneumatík má veľký národohospodársky význam, pretože umožňuje predlžovať životnosť pneumatík, čím sa šetria náklady na ich prevádzku a znižuje sa výskyt odpadov, čím sa šetrí životné prostredie.
Protektorovanie pneumatík teplou vulkanizáciou je technológia ktorou sa aj v súčastnosti ešte protektorujú nákladné a traktorové pneumatiky. Na rozdiel od studenej vulkanizácie sa v procese teplej vulkanizácie na vopred upravený povrch ojazdenej pneumatiky nanesie vrstva surovej gumovej zmesi a príslušný vzor behúňa sa vylisuje a zvulkanizuje v lisovacích formách v lisoch pri teplote okolo 145°C. Nový behúň je lisovaný z klasického protektorovacieho materiálu pri relatívne nízkom lisovacom tlaku, takže kilometrické výkony sú výrazne nižšie, než pri studenej vulkanizácii. Kvalita kostry pneumatiky utrpí použitím vyššej vulkanizačnej teploty. Vzhľadom na primerane nižšiu cenu sa však takéto protektory s výhodou využívajú v menej náročných prevádzkových podmienkach (krátke trasy, nižšie rýchlosti), alebo naopak vo veľmi ťažkých podmienkach, kde je vyššie riziko zničenia pneumatiky ešte pred dojazdením behúňa (bane, kameňolomy, lesy, poľnohospodárstvo, odpadové hospodárstvo a pod.). Ponuku rozmerov protektorovaných pneumatík touto technologiou nájtede tu.


Kontaktujte nás

Naša horúca linka je dostupná 24/7

Telefón:0904 762 706

Kontaktujte našu hotline